ZACZNIJ ZDROWO DZIEŃ

Dzwoni rano budzik, w popłochu zrywasz się z łóżka, bierzesz szybki prysznic, budzisz dzieci, które następnie poganiasz przy ubieraniu. Już prawie jesteście spóźnieni! Jeśli się uda – jeszcze szybki łyk kawy i wybiegasz z domu…

Czy ten scenariusz pokazuje Twój poranek? Czy Ty także robisz wszystko na piątym biegu, na nic nie masz czasu, przywykłaś do niejedzenia śniadań? A może wręcz przeciwnie – masz czas, ale myślisz, że rezygnacja ze śniadania pozwoli Ci schudnąć? Niestety jesteś w błędzie, bowiem śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia i nie możesz z niego rezygnować.

zacznij zdrowo1

Z jakiego powodu śniadanie jest takie ważne?

Śniadanie, które zawiera składniki odpowiadające zasadom zdrowego wyżywienia, jest wprost niezbędne, żeby dostarczyć nam energii i równowagi psychicznej.

Co więcej, mamy naukowe dowody, które świadczą o jego wadze. Udowodniono bowiem powiązanie pomiędzy nieodpowiednim śniadaniem a dolegliwościami zdrowotnymi. Nie wiem czy wiesz, że nasze ciało składa się z 100 bilionów komórek, które do codziennej pracy potrzebują 114 różnych substancji odżywczych.

Tymczasem przyzwyczajenia Polaków dotyczące śniadań pozostawiają wiele do życzenia. Wielu z nas nie je ich wcale, inni zaczynają dzień od mocnej kawy i papierosa. Jeśli już jemy śniadanie, często są to np. parówki, bułki z pasztetem itp. wątpliwej jakości posiłki.

Musisz wiedzieć, że odpowiednio skomponowane śniadanie powinno dostarczać 20-25% porcji dziennej energii. Co się dzieje, kiedy nie jesz śniadań? Osoby bez śniadania mają tendencję do przejadania się lub nieustannego spożywania podczas dnia niezdrowych przekąsek. W tej sytuacji zwiększa się ryzyko otyłości i braku energii.

Śniadanie uruchamia również organizm po ośmiu godzinach snu. Jeśli je pomijamy, szybko dopada nas zmęczenie.

Wbrew temu, co radzą Ci koleżanki czy kolorowe pisma – regularne jedzenie śniadań to element walki z otyłością. Schudniesz jedząc śniadania, a nie rezygnując z nich.  Pierwszy posiłek stanowi swoisty starter dla metabolizmu. Jeśli rano zjesz pełnowartościowy, dobrze zbilansowany posiłek, w ciągu dnia łatwiej Ci będzie jeść posiłki w rozsądnej ilości, zniknie także tendencja do konsumowania pustych kalorii, czyli produktów, które zawierają w dużej mierze szybkie sacharydy, nie posiadają natomiast witamin i minerałów.

Równie ważne jest też regularne picie wody – musisz zacząć po przebudzeniu, by przez cały dzień udało Ci się wypić co najmniej 2,5 – 3 litry.

Wiecie, co najczęściej mówią mi klienci, których przekonuję, że śniadania są bardzo istotne? Niemal za każdym razem twierdzą, że nie mają na nie czasu.

zacznij zdrowo2

Na szczęście Herbalife pomyślało o zabieganych i zapracowanych – tworząc doskonały program zdrowego śniadania, który ma wspaniałe właściwości.

 1. Pozwala uzupełnić straconą w ciągu poprzedniej doby energię, źródłem której powinno być białko, a nie cukry proste lub tłuszcze.
 2. W ciągu nocy organizm traci wiele wody podczas oddychania, wydalania i pocenia się, dlatego bardzo ważną rzeczą jest uzupełnienie jej braku w organizmie.
 3. Kontrolowanie apetytu, gdyż śniadanie na bazie białka prowadzi do uniknięcia uczucia głodu i stałej chęci podjadania. W rezultacie łatwo jest kontrolować wagę ciała oraz nie odczuwać osłabienia i zmęczenia w ciągu dnia.
 4. Pomaga oczyścić przewód pokarmowy, usprawnia wchłanianie substancji odżywczych oraz utrzymuje równowagę wody w ciągu dnia.

Program zdrowego śniadania Herbalife to najlepsze, co możesz zafundować swojemu organizmowi o poranku!

2 Responses to “ZACZNIJ ZDROWO DZIEŃ”

 1. Muszę dodać swoje trzy grosze do artykułu:-)
  Masz rację, ja sama wiele lat zaczynałam śniadanie w południe i wiem, ze to było koszmarne. Ale kiedy zaczęło mi latek przybywać, a nietolerancja pokarmowa ograniczyła u mnie drastycznie podstawowe produkty spożywcze, zaczęłam się gwałtownie starzeć. Byłam coraz słabsza kondycyjnie i zdrowotnie (a w moim zawodzie to koszmar). Bo i z czego miałam regenerować swój organizm? Jak utrzymywać w dobrej kondycji mięśnie i całą resztę komórek? Już nie dodam nic na temat pracy układu hormonalnego i nerwowego. Kiedy postanowiłam, ze będę zaczynać dzień od śniadań okazało się, że nie mam co jeść…. Sama namówiłaś mnie na koktajle Herbalifu, zaczęłam od bezglutenowego, a teraz wcinam wszystkie smaki.
  Już po miesiącu widziałam, jakie niesamowite zmiany zaszły w moim organizmie. Teraz jeżeli z jakichkolwiek przyczyn nie wypiję rano koktajlu to mam kiepski dzień, wszystko co nie zdrowe jest moje! Potem przez długie tygodnie bardzo pilnuję, aby „nie zapomnieć” rano o koktajlu. Gorąco polecam dla zdrowia, kości i..figury.

 2. Anna Olędrzynska pisze:

  Witaj.Ja od 5 lat jem systematycznie sniadania z produktów herbalife.Czuje sie fantastycznie,mam duzo energii ,nie przeziębiam się i utrzymuje wagę po uprzednim zgubieniu 20 kg.Poleca.Nie ma nic lepszego.

Dodaj komentarz

CommentLuv badge