WITAMINOM POWIEDZ: TAK!

Wiecie, jaki jest jeden z podstawowych błędów osób będących na diecie? Niedobór witamin! To ograniczamy, z tamtego rezygnujemy i pojawiają się poważne niedobory. Jeśli jednak chcesz zdrowo i skutecznie schudnąć, nie możesz do tego dopuścić. Dowiedz się, dlaczego witaminy podczas odchudzania są niezbędne.

witaminy1

Zacznijmy od tego, że jeśli w naszej diecie brakuje niezbędnych wartości odżywczych, wówczas w ekspresowym tempie zaczynamy czuć głód lub pragnienie. Jeśli mamy silną wolę, przez jakiś czas jesteśmy w stanie ten głód kontrolować, co daje nam możliwość powstrzymywania się przed jedzeniem. Dzieje się tak, gdyż organizm wykorzystuje wtedy swoje zapasy.

Nieco inaczej jest w przypadku diety odchudzającej, kiedy wielu z nas popełnia jeden z poważniejszych błędów, a mianowicie ograniczając kaloryczność ograniczamy również wartości odżywcze, przez co sami wzmagamy uczucie głodu.

Aby lepiej to zrozumieć, możemy posłużyć się przykładem. Załóżmy, że Twoja waga jest prawidłowa, a Twój organizm otrzymuje odpowiednią ilość kalorii, czyli taką, przy której ani nie tyje, ani nie chudnie. W pewnym momencie w Twojej diecie zaczyna brakować odpowiedniej ilości np. witaminy D oraz żelaza. Nie trzeba wówczas długo czekać na wyraźny sygnał od organizmu: „Daj mi jeść!”. Jeśli spotka Cię coś takiego, prędzej czy później, w sposób świadomy bądź nieświadomy zaczniesz podjadać, aby u

zupełniać te niedobory. Sądzisz, że wtedy będziesz sięgać po coś, co zawiera witaminę D i żelazo? Niestety nie… Sięgamy bowiem zwykle po to, co mamy akurat pod ręką, a najczęściej są to węglowodany. Ich nadwyżkę nasz organizm wydala podczas procesu przemiany materii, zamieniając ją w tkankę tłuszczową.

Sądzę, że teraz już wiesz, dlaczego tak ważne są witaminy, mikro i makroelementy podczas odchudzania i utrzymywania prawidłowej masy ciała.

Większość z nas próbowała już niejednej diety odchudzającej i doskonale zdaje sobie sprawę, że na ogół koncentrują się one wokół liczenia kalorii. Są przez to tak mało skuteczne, a jeżeli w ogóle przynoszą jakieś efekty, to są one krótkotrwałe. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: im mniej kalorii zjadasz, tym mniej wartościowych składników otrzymuje Twój organizm. W efekcie albo nie możesz schudnąć, albo szybko dopada Cię efekt jo-jo.

W jaki sposób zadbać o swój organizm podczas odchudzania?

Twój organizm każdego dnia powinien otrzymywać porcję 114 witamin, minerałów i składników odżywczych w odpowiednio zbilansowanych proporcjach. Niestety nikt z nas nie jest w stanie jeść w taki sposób, by w 100% zaspokoić to zapotrzebowanie. Jeśli zatem chcesz przez długie lata cieszyć się zdrowiem, być sprawnym fizycznie, a swojej emerytury nie zostawiać w aptece, musisz łaskawym okiem spojrzeć na suplementację. Jest ona konieczna, aby odpowiednio odżywić swój organizm, a przy tym móc kontrolować kaloryczność spożywanych posiłków.

Na suplementy trzeba jednak uważać – warto zażywać jedynie te sprawdzone i pewne. Właśnie takie są multiwitaminy Herbalife, które w perfekcyjny sposób pomagają w uzupełnieniu wartości odżywczych, a także wspomagają proces odchudzania. Nasz niezawodny suplement zawiera ponad 15 witamin i składników mineralnych, które są niezbędne w naszej diecie.

witaminy2

Jeśli zatem:

Chcesz schudnąć raz a dobrze;
Twoje odchudzanie ma być zdrowe;
Chcesz zapewnić swojemu organizmowi wszystkie najważniejsze witaminy i składniki mineralne;
Zależy Ci na usunięciu szkodliwe złogów i toksyn;
Chcesz być pełna/y energii i czuć się znakomicie

– postaw na pewne i sprawdzone suplementy Herbalife!

Oprócz multiwitamin warto sięgnąć również po preparat błonnik i zioła, który wspomaga oczyszczanie organizmu ze złogów i toksyn, kontroluje poziom cholesterolu we krwi, jak również zmniejsza apetyt.

witaminy3

Zapraszamy również do wypełnienia naszego formularza konsultacyjnego. Pozwoli nam to dobrać dla Państwa odpowiednią dietę oraz udzielić pomocy w procesie odchudzania.

Dodaj komentarz

CommentLuv badge